Dziecięce akumulatory dla dzieci

 

Pierwszym pojazdem jaki dajemy dziecku, jest najczęściej rowerek biegowy, ponieważ wspomaga rozwój mięśni w nóżkach i uczy równowagi. W późniejszym etapie, kiedy maluch już umie sprawnie się poruszać, można mu dać jakiś pojazd na akumulator. 

Czy motor na akumulator jest dobrą zabawką?

motory akumulatorowe dla dzieciDzieci mają mnóstwo zabawek, którymi się bawią w swoim pokoju. Kiedy idą z rodzicami na spacer, to zabierają ze sobą rowerki, hulajnogi, rolki, czy pojazdy na akumulator. Te ostatnie są dość rzadko spotykane z uwagi na cenę i też miejsce jakie zajmują. Dla trzylatków świetne są motory akumulatorowe dla dzieci, gdyż dostarczają maluchom wiele frajdy na każdym spacerze. Mogą na nich jeździć odpychając się nóżkami, lub korzystając z napędu elektrycznego. Mały, ale bardzo wydajny akumulator pozwala na nieprzerwaną jazdę nawet przez godzinę, choć ostateczna długość zależy od kilku czynników. Waga dziecka, stopień naładowania akumulatora, czy rodzaj podłoża, może znacząco wydłużyć, lub skrócić czas korzystania z pojazdu. Motory z wyglądu przypominają prawdziwe jednoślady jakie można spotkać na ulicy, z tą różnicą, że mają trzy koła dla zapewnienia stabilności. Kierowanie jest bardzo proste, gdyż wymaga jedynie opanowania kierownicy, pedału gazu i biegu do przodu. Natomiast puszczając pedał gazu, automatycznie włączy się hamulec. Jak widać nie jest to skomplikowane i bez kłopotu poradzi sobie z tym każdy trzylatek. W sprzedaży dostępne są modele dla dziewczynek i chłopców, gdyż wszystkie dzieci są nimi zainteresowane.

Motor na akumulator z pewnością będzie ciekawą alternatywą dla roweru, hulajnogi, czy rolek. Dzieci lubią mieć wybór, choć istnieje ryzyko, że od kiedy dostaną motor, to stanie się on ich ulubioną zabawką na każdym spacerze, bo to doskonały pojazd.