Drewniane domki znowu w modzie

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie drewnianymi domami. Lepsze zarobki i chęć prowadzenia coraz lepszego stylu życia powoduje, że ludzie zaczynają spełniać swoje marzenia o własnym, prywatnym zacisznym kącie z domkiem letniskowym. Projekty, które wybierają, różnią się jednak w dużej mierze od klasycznych wyobrażeń domków z bali.

Wzrasta zainteresowanie domkami z drewna

domy drewniane w KrakowieProjekty domów drewnianych stają się bardziej różnorodne, niektóre z nich w niczym nie przypominają już klasycznych, góralskich chat. . Coraz więcej zwolenników nowoczesnych rozwiązań decyduje się na domek z bali., oczekują więc nowoczesnego wyglądu na zewnątrz i wewnątrz. Projektanci stosują wówczas płyty kartonowo-gipsowe, aby móc zaaranżować wnętrze w chłodniejszym, minimalistycznym stylu.  Tradycyjny, sielski wygląd też nadal  ma się dobrze. We wnętrzach dominuje wówczas drewno i wykończenia w stylu  folkowym. Najwięcej domów budowanych tradycyjnie rozchodzi się w Małopolsce. Przykładowo domy drewniane w Krakowie rozchodzą się w kilkuset sztukach na miesiąc. Co jest takiego wyjątkowego w samym drewnie? Ma ono zdolność utrzymywania ciepła zimą a chłodu latem, dzięki zdolności samoregulacji wilgotności. Łatwiej więc w takim domu o ogrzewanie. Poza tym duże znaczenie mają kwestie estetyczne. Mamy do wyboru tyle rodzajów drewna, że każdy znajdzie coś dla siebie.Ważne tylko, aby nie oszczędzać na budowie domu z bali. Jak chcemy, żeby posłużył nam przez długie lata, wybierzmy wysokiej jakości materiał.

Drewno jest chyba najbardziej wdzięcznym budulcem, Ma tysiące zastosowań i wygląda pięknie. Kojarzy się z ciepłym, przytulnym, bliskim serca miejscem. Przywołuje pozytywne emocji spokoju i wakacyjnej beztroski. Jako ludzie bardzo mocno kierujemy się emocjami. Możemy być pewni, że drewniane domy nigdy nie wyjdą z mody.