Dopasowanie dawkowania chlorelli do potrzeb

Stosowanie zielonych alg morskich staje się coraz bardziej popularne. Wynika to z naszej większej świadomości dotyczącej zdrowego żywienia. Algi takie jak chlorella to doskonały produkt dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i doskonałe samopoczucie. Jest to produkt naturalny. Ze względu na ilość zawartych w nim witamin i mikroelementów nazywany przez wielu superfoods.

Idealna dawka wzmacniającej chlorelli

wzmacniająca chlorella - dawkowanieWarto wzbogacić swoją codzienną, zdrową i dobrze zbilansowaną dietę o produkty zwane superfoods. Do jednych z najpopularniejszych i chętnie przez wielu wybieranych zaliczyć możemy chlorellę. DOstarcza nam ona wielu cennych witamin i mikroelementów. I tak, znajdziemy w niej witaminę A, C i E oraz witaminy z grupy B. Chlorella jest bogactwem fosforu, jodu, selenu, magnezu i wapnia. Wykazuje ona właściwości antybakteryjne i wspomagające funkcjonowanie układu immunologicznego. Może stanowić doskonale wsparcie dla organizmu w procensie oczyszczania i usuwania szkodliwych substancji. Wspomaga odchudzanie oraz funkcjonowanie układu pokarmowego. Zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zaparć i wzdęć. Alga ta jest świetnym produktem również dla osób na dietach eliminacyjnych takich jakm wegańska czy wegetariańska. Chlorella dostarcza nam białka oraz żelaza pozytywnie wpływającego na odpowiednie działanie układu krwionośnego. Takie właściwości ma wzmacniająca chlorella – dawkowanie powinno zależeć od naszych potrzeb oraz zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dobroczynna dla naszego organizmu chlorella to coś, po co sięga wielu z nas. Wykazuje ona cenne właściwości wpływające na stan naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest ona prawdziwym bogactwem witamin i mikroelementów. Warto więc włączyć ją na stałe do swojej dobrze zbilansowanej diety. Zielone koktajle z dodatkiem ej algi mogą być świetnym pomysłem na drugie śniadanie.