Domki drewniane nad morzem czy murowane?

Coraz więcej osób decyduje się na budowanie na swojej działce domków letniskowych dla wczasowiczów. Morze przyciąga co roku mnóstwo turystów, którzy chcą się wygrzewać na gorącym piasku czy ochłodzić w zimnej wodzie.

Domki drewniane nad morzem tanie w budowie

domki drewniane nad morzemDlatego też dla wielu osób jest to dodatkowy zarobek. Jednak obecnie mamy dwa rodzaje budownictwa do wyboru. Możemy postawić domki drewniane nad morzem czy też domki murowane. Zanim jednak podejmiemy ostateczna decyzję to należy się zastanowić, które rozwiązanie będzie dla nas bardziej korzystne. Na pewno ona mają wiele zalet, ale również wiele wad. Domki letniskowe nad morzem powinny być przede wszystkim wygodne i estetyczne. Taki efekt można uzyskać w obu rodzajach budownictwa. Liczy się przede wszystkim projekt i dobre wykonanie. Jednak domki drewniane mogą być tańsze w budowie. Poza tym można je stawiać o dowolnej porze roku, nawet w zimie, bo jedynie fundamenty muszą wyschnąć, a przy reszcie domu nie ma żadnych gipsów i klejów wymagających schnięcia. Z drugiej strony murowane komfortowe domki nad morzem będą bardziej kłopotliwe w budowie i ten zapewne droższe, ale z drugiej strony ich remont będzie mniej kłopotliwy, a całość będzie się prezentować bardziej stabilnie dla potencjalnych turystów.

Dodatkowo na pewno szybciej znajdziemy specjalistów od murowania domów, niż od stawiania domów drewnianych, a już na pewno szybciej znajdziemy malarzy i tynkarzy niż osoby potrafiące ,,obsługiwać” drewno podczas remontu. Zatem jak widać oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.