Do czego służy skrzynka instalacyjna?

Pewne elementy instalacji przesyłowych nie mogą być zabudowywane. Mowa tutaj na przykład o tablicy rozdzielczej w przypadku instalacji eklektycznej, jak również o zaworze gazu. W takim przypadku, właściciel danej instalacji jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniej ochrony tych elementów.

Czy skrzynka instalacyjna jest tania?

tania skrzynka instalacyjnaW obecnych czasach właściciele instalacji przesyłowych, takich jak instalacja elektryczna, czy też gazowa są zobowiązani do zapewniania im odpowiedniej ochrony. Oczywiście chodzi tutaj o odkryte elementy tych instalacji, takie jak zawór gazu, czy też tablica rozdzielcza instalacji elektrycznej. Ze względu na ich ważną rolę, nie mogą one być zabudowane, a jednocześnie trzeba im zapewnić odpowiedni poziom ochrony, choćby przed dostępem osób niepowołanych. Dlatego w tym przypadku niezbędna może się okazać tania skrzynka instalacyjna. Taka skrzynka, dzięki wyposażeniu w odpowiednie, zamykane na kluczyk drzwiczki, z jednej strony zabezpieczy przed dostępem osób niepowołanych, a jednocześnie zapewni w razie potrzeby dostęp do zaworu gazu ekipom zajmującym się renowacją czy też naprawa danej instalacji. Oczywiście, taka skrzynka musi posiadać pewne cechy, aby korzystanie z niej miało jakikolwiek sens. Przede wszystkim musi być stworzona ze stali nierdzewnej, gdyż będzie ona narażona na stały kontakt z opadami atmosferycznymi, czy też wilgocią. Dokupione do takiej skrzynki drzwiczki musza być idealnie dopasowane, aby do jej wnętrza nie mogła się przedostawać wilgoć.

W obecnych czasach właściciele instalacji przesyłowych są zobowiązani do ochrony ich odkrytych elementów. W szczególności chodzi tutaj o elementy takie jak zawór gazu. Do jego ochrony warto wykorzystywać specjalne skrzynki, najlepiej takie wykonane ze stali nierdzewnej, wyposażone w drzwiczki.