Czym jest wigofil?

Wigofil jest włókniną o szerokim zastosowaniu w wielu branżach. Głównym miejscem wykorzystania jest produkcja wyrobów tekstylnych, gdzie sprawdza się doskonale w przypadku poszyć damskich torebek. Stosowany jest także w produkcji mebli, gdzie stanowi obicie niewidocznych części bądź wzmocnienie materiału pod guziki czy napy.

Zastosowanie wigofilu w różnych branżach

wigofilSam wigofil jest włókniną polipropylenową, do której produkcji wykorzystywana jest metoda spunbond. Ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdza się w wielu branżach. Wigofil to materiał odporny na rozciąganie oraz rozdarcie. Cechy te nie stoją na przeszkodzie jeżeli chodzi o przepuszczalność powietrza. Z włókniną tego typu spotykamy się właściwie każdego dnia. Jest ona bowiem materiałem idealnym w wielu branżach przemysłowych jak chociażby meblarstwo, gdzie stanowi idealne pokrycie dla tylnych, niewidocznych części mebli. Spotkać się z nią możemy również w rolnictwie do ochrony roślin, budownictwie, obuwnictwie czy krawiectwie. Nawet fotografowie korzystają z jej możliwości. Bardzo często służy bowiem za idealne tło do fotografii portretowych. Niewątpliwym atutem wigolfilu jest jego stosunkowo niska cena. To właśnie dlatego czyni go materiałem powszechnie stosowanym, szczególnie w miejscach gdzie materiałów tego typu stosuje się w dużych ilościach. Na rynku spotkać możemy się nie tylko z odmiennymi kolorami wigofilu, ale także z różnymi grubościami. Te grubsze wersje sprawdzają się doskonale jako wzmocnienie materiału pod guzikami, napami czy zapięciami magnetycznymi.

Co do samej faktury oraz miękkości materiału istnieją spore różnice. Wynikają one z samej gramatury wigofilu. W przypadku niższej wartości włóknina jest miękka w dotyku oraz przypomina zwykły materiał. Z kolei wyższa gramatura w odczuciu bardziej przypomina plastik.