Czym jest szkło Lacobel?

Najczęściej stosowanym szkłem w kuchni jest szkło w kuchni Lacobel. Jest to ulubione szkło architektów i projektantów wnętrz. Przeznaczone jest wyłącznie do stosowania wewnątrz budynków. Zastosowanie tego rodzaju szkła optycznie powiększa przestrzeń i daje niesamowite wrażenie wizualne.

szkło do kuchniTego typu szkło w kuchni jest stosowane w biurach, restauracjach, sklepach oraz kuchniach, jadalniach, łazienkach, sypialniach, a nawet w przedpokojach i gabinetach. Jeżeli chodzi o kolory to są dostępne ok. 14 odcieni podstawowych Lacobel REF oraz 15 odcieni dodatkowych lacobel RAL, co pozwala na aranżację nowoczesnych wnętrz. Szkło to jest cenione za jakość, gdyż lakier pokrywający powierzchnię tafli nadaje jej trwałość oraz zapewniają, że wygląd i barwa wraz z upływem czasu nie ulegną zmianie.
Szkło lacobel cechuje się odpornością na wysoką temperaturę maksymalnie do 120 stopni Celsjusza. Dodatkowo to szkło jest także odporne na promieniowanie UV, nie odbarwia się ani nie blaknie. Jest również bardzo funkcjonale, ponieważ jest łatwe w utrzymaniu czystości ze względu na jednolitą i gładką powierzchnię. Zabrudzenia myje się płynem do mycia szyb i wyciera do sucha(wystarczy niewielka ilość płynu do mycia naczyń).
Tafle szkła lacobel tnie się jak szkło float i można je także szlifować i wiercić w nim otwory. Szkło Lacobel jest łatwe w montażu, gdyż montuje się je na specjalnym kleju lub na taśmie samoprzylepnej. Szkło to oferuje możliwość zastosowania piaskowania na szkle. Pozwala to na otrzymanie niepowtarzalnych i oryginalnych wzorów. Piaskuje się szkło od stony lakierowanej wypiaskowując lakier następnie używając specjalnej folii do piaskowania, w której wycięte są dowolne kształty uzyskuje się efekt kolorowego tła lub motywu.

Wysoki połysk szkła Lacobel świetnie rozświetla wnętrze przez co nabiera cechy elegancji. Poza tym doskonale komponuje się z innymi materiałami jak drewno, stal lub kamień. Może występować w formie półek, blatów, wykładziny ściennej czy jako wykończenie mebli w pokojach i łazienkach.