Czym jest dezynfekcja?

Odkażanie powierzchni jest najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i mikroorganizmów. To sposób na uzyskanie w domu higienicznie czystego powietrza, co jest korzystne zwłaszcza dla dzieci oraz alergików. 

Warszawscy specjaliści od odkażania powierzchni

dezynfekcja warszawaJedną z obecnie najpopularniejszych metod odkażania powierzchni jest ozonowanie. To zabieg, który wykorzystuje naturalne, utleniające właściwości ozonu. Jest to gaz, który działa niemal tak silnie, jak chlor, jednak w porównaniu do niego jest całkowicie bezpieczny. Bowiem ozonowanie przeprowadzają osoby przeszkolone i doświadczone w obsłudze generatorów ozonu. Sam zabieg trwa zazwyczaj nie dłużej niż sześćdziesiąt minut, a jego koszt dla średniej wielkości mieszkania to stawka od stu pięćdziesięciu do dwustu złotych. Natomiast jest możliwe także ozonowanie samochodów, pomieszczeń gospodarczych, piwnic, czy spiżarni. Ozonowanie eliminuje grzyby, pleśnie, wirusy, bakterie, wolne rodniki, alergeny, ale także wszelkie, nieprzyjemne zapachy. Zatem jeśli potrzebna jest nam profesjonalna dezynfekcja Warszawa jest miastem, gdzie znajdziemy wiele przedsiębiorstw o tym profilu. Oczywiście ich oferty różnią się ceną, a także zakresem usług, dlatego też nie wybierajmy pierwszej-lepszej firmy dezynfekcyjnych, ale porównajmy je. Z warszawskimi przedsiębiorstwami dezynfekcyjnymi współpracują nie tylko klienci indywidualni, ale także biznesowi. Głównie mamy tu na myśli restauracje, kluby, czy też sklepy. 

Czyste, wolne od alergenów i innych mikroorganizmów, powietrze jest naprawdę warte zastosowania tej metody. Zwłaszcza, iż nie trzeba powtarzać jej często, bowiem wystarczy jeden zabieg ozonowania w miesiącu. Na czas jego trwania nie musimy usuwać mebli, ani sprzętu RTV.