Czy wanna to przeżytek?

W większości domów coraz częściej pojawiają się kabiny prysznicowe. Co zatem ze starymi poczciwymi wannami, które służyły nam przez wiele lat?

Czy wanny wychodzą powoli z użytku?

kabiny prysznicoweW nowych mieszkaniach próżno szukać w łazience wanny. Im nowszy budynek tym większa szansa trafienia w nim kabiny prysznicowe-szczecin. Wiąże się to przede wszystkim z wygodą jak i oszczędnością zarówno pieniędzy, czasu jak i miejsca w łazience. Prysznic pozwala nam na umycie całego ciała w ciągu pięciu minut, tymczasem do wanny musimy długo wlewać wodę, a gdy już do niej wejdziemy to często rozleniwiamy się, odprężamy i nie chce się nam z niej wychodzić i czyścić zaparowanego od gorącej wody lustra. Prysznice mają także przewagę jeśli chodzi o oszczędność. Na szybki prysznic według statystyk przeznaczamy około dwa razy mniej wody niż w przypadku kąpieli w wannie. Prysznic to także oszczędność miejsca. Dzisiejsze mieszkania nie są zbyt duże, dlatego liczy się często każdy centymetr, a prysznic zajmuje zazwyczaj mniej miejsca od wanny, chociaż technologia tych drugich znacznie się zmieniła w ostatnich latach. Większość ludzi kojarzy stare ciężkie i niezbyt estetyczne wanny żeliwne, które bardziej odstraszały niż zachęcały do kąpieli. Takie wanny znajdowały się jeszcze w większości bloków lat 90′ także u nas w Szczecinie. Zdarza się, że stosowane są do dzisiaj. Dzisiejsze wanny są zupełnie inne. Wykonane są np. z akrylu. Te wanny są bardzo lekkie, mają zróżnicowane wzornictwo i styl. Wanny są także wyposażone często w systemy takie jak hydromasaż, znacznie zwiększające i tak już duży komfort korzystania z wanien.

Wielu ludzi nie mogąc się zdecydować, bardzo często decyduje się na posiadanie obydwu tych systemów w swojej łazience i w razie potrzeby szybkiej kąpieli korzysta z prysznica, a wieczorem po ciężkim dniu częściej korzysta z wanny.