Czy w Warszawie można zrobić USG

Kiedy zaczynają się problemy ze zdrowiem idziemy do lekarza. Lekarz w jakiś sposób musi postawić diagnozę. W przypadku kiedy na przykład długo utrzymuje się ból w jakiejś części ciała, musi skorzystać z narzędzi diagnostycznych. Zlecić badanie krwi, rentgen lub badanie ultrasonograficzne.

Ultrasonograf w Warszawie

usg warszawaObecnie badanie ultrasonograficzne jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych. Niestety często trzeba na nie długo czekać. Nawet najlepiej wyposażona w USG Warszawa ma bardzo długie kolejki do tego badania. Wyjątkiem są kobiety w ciąży, podczas której USG jest niezbędne i wykonuje się je szybko i sprawnie. Badaniem ultrasonograficznym można zbadać prostatę, złamane kości, organy wewnętrzne i tak dalej. Na przykład, przy podejrzeniu złamania żeber, oprócz tradycyjnego prześwietlenia rentgenowskiego, zleca się też badanie ultrasonografem. Badanie wygląda następująco. W zaciemnionym pokoju, pacjent kładzie się na kozetce, odsłania miejsce przeznaczone do badania. Lekarz specjalista, siada przed monitorem komputera, a specjalną gałką, którą wcześniej posmarował żelem nawilżającym, przesuwa po badanym miejscu. Na monitorze pokazuje się obraz badanego obrazu. W ten sposób z dużą dokładnością można określić czy w danym obszarze organizmu występuje patologia. Po skończonym badaniu, lekarz robi opis, który jest podstawą do późniejszej diagnozy. Badanie jest niezwykle precyzyjne i skuteczne. 

Bez niego nie znalibyśmy na przykład płci dziecka, dopóki by się nie narodziło. Obecnie każdy przynajmniej raz w życiu miał robione badanie ultrasonograficzne. Jest ono również bardzo skuteczne w przypadku diagnozowana nowotworów. Dlatego zawsze warto takie badanie zawsze warto wykonać, może się okazać że uratowało nam życie.