Czy drukarnie 3D zawojują rynek?

drukarnia

Świat ciągle brnie na przód i jak doskonale nam wiadomo, nie zawsze jest to dobre. Nie zawsze jest to dobre ze względu na to, iż czasami rozwiązania jakie ludzie wymyślają kończą się tragedią. Jak doskonale nam wiadomo, świat rozwija się także pod względem zbrojeniowym co sprawia, że ogromna bomba w nieodpowiednich rękach może być przyczyną śmierci milionów ludzi.

Drukarnie przyszłości

Jednakże świat brnie także w niektórych dziedzinach w bardzo dobrym kierunku, takim jak na przykład rozwijanie technologii druku. Chodzi tu mianowicie o drukarnie 3D. Drukarnia cyfrowa 3D w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej rozwijana i udoskonalana. W obecnym momencie nie każdy może sobie pozwolić na taką drukarkę, ponieważ czasami są one bardzo drogie, a jak doskonale wiadomo nie każdego jest stać na taką inwestycje. Dlatego też niewielka liczba osób posiada takie urządzenia na własny użytek. Jednakże istnieje już spora ilość fabryk, które zajmują się drukowanie w technologii 3D, coraz więcej powstaje ich ostatnio w Warszawie.

drukarniaWiększość z nas może zadawać sobie pytanie, czym tak naprawdę jest to drukowanie 3D. Otóż polega ono na tym, iż przy pomocy specjalnego urządzenia można wydrukować pewien przedmiot, jak na przykład śrubkę, kubek czy jakąś figurkę. Są to tylko oczywiście nieliczne przykłady spośród tysięcy, które można obecnie stworzyć. Jest to bardzo przydatne urządzenie, ponieważ jak można się dowiedzieć z wielu źródeł, na dziś dzień przy pomocy takiego urządzenia można nawet stworzyć części zamienne do różnych urządzeń. Co więcej, media donoszą o zastosowaniu drukarek trójwymiarowych w medycynie, a konkretnie jednej z jej dziedzin, jaką jest transplantologia. Czy powinniśmy spodziewać się pojawienia się w przyszłości drukarni 3D pełniącej rolę fabryki części? Można się także dowiedzieć, że przy pomocy tej drukarki można wyprodukować części dla niej samej. Oczywiście niektóre części nie są możliwe do wydrukowanie, lecz jak możemy wyczytać na różnych portalach internetowych i w wielu czasopismach, można stworzyć około siedemdziesięciu procent części do takiej drukarki.

Jest to naprawdę ogromny fenomen w skali świata, jak bardzo rozwinięta jest dzisiejsza technologia. Przecież jeszcze nie tak dawno, bo kilkanaście lat temu ludzie nawet nie śmieli myśleć o czymś takim, a tu proszę, wszystko jest tak naprawdę możliwe przy odpowiednich chęciach oraz nakładach finansowych. Kto wie, ile będziemy musieli czekać, by drukarnia 3D pojawiła się w naszym mieście? Czy Warszawa będzie pierwszą taką miejscowością w kraju, gdzie taki zakład przyniesie wymierny zysk jego właścicielom?