Czego wymagać od pościeli niemowlęcej?

Każda matka wie, jakim okresem jest ciąża. Mimo że dolegliwości z nią związane są czasem trudne do zniesienia, to oczekiwanie na swój skarb, jest najwspanialszym czasem. Zakupy dla dzidziusia w okresie, kiedy praca już nie wchodzi w grę, siedzenie nudzi, a leżenie wywołuje zgagę, to jedna z tych najfajniejszych atrakcji.

Łóżeczko niemowlęce: mięciutkie i wygodne

mięciutka pościel niemowlęca do łóżeczkaMalutkie skarpeteczki, kolorowe kocyki, grzechotki, śpioszki… Można tak godzinami, wie to prawie każda kobieta. Te drobne rzeczy kupuje się łatwo, nad droższymi trzeba się pochylić i zastanowić. Siostra opowiadała mi, że do ich sklepu przyszła nowa mięciutka pościel niemowlęca do łóżeczka. To już brzmi rozkosznie! Podobno poleca, bo jest bardzo dobrej jakościowo firmy, jest idealna dla niemowlaka i śliczna. Ktoś by mógł polemizować, że każda pościel dla dziecka jest śliczna, ale to nieprawda. Duża ich część, tak, ale nie wszystkie. I nie wszystkie spełniają standardy. Moja siostra odchowała czwórę dzieci i jeśli chodzi o wiedzę na ich temat, całkowicie jej ufam. Pościel do łóżeczka jest bardzo ważna, bo towarzyszy dziecku, przez większą część doby – nie miałam zamiaru wybierać pierwszej lepszej. Umówiłam się na obejrzenie pościeli następnego dnia. Wiedziałam już oczywiście, że będziemy mieć chłopca i nie chciałam zwlekać dalej z zakupem. Miałam łóżeczko, wyszykowany pokoik, ubranka… Brakowało tylko jeszcze dzidziusia, którego nie mogliśmy się doczekać. Kilka dni później miałam już dla niego prześliczną pościel do łóżeczka. Nawet mój mąż, mimo że jest mężczyzną, dostrzegł jej urok.

Niedługo łóżeczko stało puste. Jakiś czas później, niewielu widziało, coś poza moim najpiękniejszym synkiem. Byłam, nawet ciągle jestem, nim zauroczona. Nie wiem, czy wszystkie matki tak mają, ale mnie to wcale nie przeszkadza. Przyjdzie czas, że dorośnie i sam będzie podejmował decyzje, pod jaką kołderką chce spać.