Co zamiast tamponów i podpasek?

Menstruacja dotyczy wiele kobiet, jest to uciążliwy problem. Niektóre kobiety przechodzą go bardziej boleśnie inne zaś mniej, czują się lepiej, potrafią funkcjonować, jedne kobiety przed okresem jakby mogły to by zjadły konia z kopytami, inne zaś ciągle płaczą i uprzykrzają innym życie. Problemów jest mnóstwo. 

Jak ułatwić sobie kobiece dni? 

kubeczki menstruacyjne sklepWiększość z nas nie ma tego komfortu i niestety nie dostanie za każdym razem zwolnienia lekarskiego, kiedy zbliża się pms, albo co gorsza kiedy już mamy okres. Dlatego jeżeli już mamy „te dni” i jest bardzo ciężko, musimy ze sobą wziąć tabletki przeciwbólowe, wygodnie się ubrać, w miarę luźno i obowiązkowo cały arsenał tamponów albo podpasek. Problem w tym, że nie każda z nas potrafi albo może stosować tampony, mogą uczulać albo mogą u niektórych kobiet powodować dyskomfort. Niektóre kobiety boja się niezwykle rzadkiego zespołu wstrząsu toksycznego, występuje on bardzo rzadko, jednak jeżeli już nas dopadnie, to może mieć poważne komplikacje. Dlatego najbardziej bezpiecznym i uniwersalnym jest kubeczek menstruacyjny. Są bardzo rozpowszechnione i bezpieczne. Kubeczek należy wypróżniać około 4 razy dziennie, nie dłużej niż po upływie 8-12 godzin. Możemy zakupić kubeczki menstruacyjne sklep niemal wszędzie, głównie przez internet lub w drogeriach. Są również różne rodzaje kubeczków, przykładowo dla osób bardzo aktywnych, jeżeli chodzi o sport lub początkujące osoby, jeżeli chodzi o stosowanie kubeczków. 

Kubeczki menstruacyjne są idealne dla każdej kobiety, która ceni sobie totalny luz i wygodę na co dzień. Są bezpieczne, zwłaszcza dla alergików. Utrzymują jedną pozycję przez cały czas, wiec bez obaw nic się nie przeleje, ani też nie przekręci. Kubeczki menstruacyjne są do wielokrotnego użytku, wystarczy tylko je przemyć.