Co nas zmusza do wyjazdu czyli busy z Niemiec do Polski

Wyjazd z kraju pokazuje, że nie jesteśmy w stanie sobie dać rady w tym kraju, jednak jest to również oznaka odwagi, ponieważ często ruszamy w nieznane do pracy, czekając, aż coś się zacznie układać.

Busy z Niemiec do Polski bywają zatłoczone

busy z niemiec do polskiWiele osób ostatecznie trafia na bruk, ponieważ nie udało się znaleźć pracy, coś poszło nie tak, albo zostali oszukanie przez pracodawców. Jednak u nas jest to równie powszechne. Więc lepiej wyjechać i zarobić na godne życie, gdzie często Polak jest w stanie odłożyć sobie naprawdę sporo pieniędzy i jeszcze nieźle żyć, czy siedzieć w Polsce, nawet z pewną pracą, gdzie jednak nie jesteśmy w stanie odłożyć sobie większej ilości pieniędzy. Tam, po dwóch miesiącach, trzech miesiącach pracy, życia i delikatnego oszczędzania jesteśmy w stanie kupić sobie samochód z około 2004 roku. Pracując rok i oszczędzając, bylibyśmy w stanie zakupić nawet nowy samochód, prosto z salonu. Może nie szałowy, ale jednak (Byłem więc wiem), a u nas jednak po roku odkładania to może byśmy kupili właśnie samochód z 2005 lub 2006 roku, chociaż jeżeli mówimy o najniższej krajowej to chyba nawet w to wątpię, lub co więcej nawet jestem pewien, że nie. Chyba nie powinno więc dziwić, że busy do Niemiec, lub też busy do Holandii lub Wielkiej Brytanii są tak obłożone. Bardziej mnie dziwi, gdy jadą pełne busy z Niemiec do Polski.

Wiadomo, że niektórzy nie mogą wytrzymać tam, albo mają kłopoty w rodzinie i muszą wracać, jednak ostatnio na przykład busy z Belgii do Polski zapełniają się ze względu na strach przed terroryzmem. I to jest niestety chyba największa wada emigracja w dzisiejszych czasach.