Ciekawe właściwości żakardu

 

Jeżeli chcemy mieć w swojej garderobie ubrania wyglądające na drogie i piękne to zdecydowanym faworytem będzie żakard. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zakupie tego wyjątkowego materiału bądź gotowych ubrań powinniśmy należycie zapoznać się z ciekawymi właściwościami tej tkaniny, abyśmy byli pewni swego wyboru.

Ubrania wykonane z żakardu

tkaniny żakardProdukowanie żakardu polega na tym, aby odpowiednio spleść nici, przez co powstają fascynujące wzory. To gładki i przyjemny w dotyku materiał, w związku z czym tkaniny żakard są coraz częściej wybierane przez klientów. Poza tymi zaletami materiał ten wykazuje o wiele więcej cech. Proces wytworu żakardu jest czasochłonny, przez co jego wartość nieco rośnie, jednak warto zwrócić na niego uwagę. Przede wszystkim zaopatrując się w żakard możemy być pewni, iż pozostanie w naszej szafie na bardzo długi czas, ponieważ jest naprawdę wytrzymałą tkaniną. Tą długowieczność zapewniają odporność na wysokie temperatury, spoistość włókien wynoszącą aż 220g na metr kwadratowy, a także banalność w procesach pielęgnacyjnych. Dodatkowo nie gniecie się. W skład tkaniny żakardowej mogą wchodzić różne włókna: naturalne, sztuczne albo ich połączenie. Mimo to wykonane z naturalnych włókien jak jedwab, len czy bawełna zapewni nam hipoalergiczne cechy. Z tego materiału wykonuje się wiele produktów jak obrusy, sukienki, chusty dla noworodków oraz wiele więcej wartych zainteresowania produktów.

Dzięki temu, iż żakard jest tkaniną łatwą do pielęgnacji, nie gnącą się oraz mająca o wiele więcej wartościowych cech jest bardzo popularny na rynku. W związku z tym powstaje z niego wiele produktów ubraniowych, a także dekoracyjnych. Mimo tego, iż jest to nieco droższy materiał warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ jest długowieczny.