Ciekawe prace metodą decoupage

Jeśli chcemy znaleźć nowe hobby warto zwrócić uwagę na decoupage. Jest to całkiem nowe zajęcie, które jest banalnie proste i nie wymaga od nas zdolności manualnych, a jedynie cierpliwości i chęci. Metoda ta wykorzystuje głównie proste przedmioty jak serwetki, farby i dekoracje, a przy okazji jest bardzo relaksującym zajęciem do domu.

Interesujące prace w decoupageu

farby akrylowe do decoupageTechnika ozdabiania odpowiednio przygotowanej powierzchni wzorami z cienkiego papieru nazywana jest decoupagem. Jest to bardzo ciekawe zajęcie, dzięki któremu możemy zdobić powierzchnie drewniane, ale również szkło, metal i inne. Aby rozpocząć pracę w tej technice musimy mieć przygotowane kilka niezbędnych rzeczy. Przede wszystkim będzie to pojemnik, który chcemy ozdobić. Na początku najlepiej wykorzystać drewniane powierzchnie. Poza tym farby akrylowe do decoupage są niezbędne do pokrycia oszlifowanej papierem ściernym warstwy. To wszystko po to, aby kolor był jednolity. W związku z tym wykorzystuje się do tego najczęściej dosyć jasne kolory farb. Inne niezbędne przedmioty to serwetki, klej do decoupage, jak również syntetyczne pędzelki. Nie można też zapomnieć o lakierze, dzięki któremu na zakończenie będziemy mogli utrwalić naszą pracę. Pamiętajmy, iż niekiedy po polakierowaniu trzeba ponownie delikatnie zetrzeć grudki papierem ściernym. Jak widać nie wymaga to wielu przedmiotów ani nakładu pracy, a jedynie cierpliwości i chęci.

Aby rozpocząć pracę decoupage wystarczy mieć kilka niezbędnych przedmiotów, dzięki którym będziemy mogli stworzyć nowe i ciekawe pudełka. Dodatkowo jest to bardzo ciekawe hobby, które pomoże się nam skutecznie zrelaksować, a przy okazji nie będzie od nas wymagać wysokich umiejętności plastycznych, a jedynie cierpliwości i pomysłów na pracę.