Chciałam wyjechać za granicę i zapisałam się do szkoły językowej

Po ukończeniu szkoły średniej zdecydowałam się na studia w rodzinnym mieście jakim jest Bydgoszcz. Moją przyszłością miała okazać się historia. W tym pięknym czasie poznałam swojego chłopaka i zaczęliśmy wspólnie planować przyszłość.

Szkoła językowa w Bydgoszczy oferowała doskonałe kursy

szkoła językowaNiestety realia były nie zwykle ciężkie. Musiałam zacząć coś organizować. Bardzo szybko zdałam sobie sprawę z tego, że tutaj po prostu nie będę w stanie osiągnąć sukcesu. Zostało mi pół roku do napisania pracy licencjackiej. Wtedy dokonałam bardzo ważnego wyboru i postanowiłam wyjechać do Anglii. Tam miałam ciocię i ona oferowała mi pomoc. Jej zajęciem była nauka francuskiego i uczyła dzieci w szkole podstawowej. Na początku moi rodzice byli bardzo zszokowani i nie chcieli wyrazić na to zgody. Niestety to już nie były te czasy w których mogli o mnie decydować. Byłam już całkowicie dorosła. Wtedy zaczęłam szukać odpowiedniej placówki edukacyjnej. Musiałam dobrze poznać angielski zanim wyjechałam na stałe. To miała być solidna podstawa mojej przyszłości. Musiałam rozumieć innych ludzi i potrafić się z nimi dogadać. Pewna szkoła językowa bydgoszcz oferowała mi doskonały kurs szkoleniowy. Wszystko trwało przeszło pół roku. Moja nauka angielskiego miała odbywać się kilka razy w tygodniu po parę godzin. Najgorsze było dla mnie opuszczenie uczelni. Bardzo dziwnie się z tym czułam. Jednak wiedziała jaka jest Bydgoszcz i nie miałam tutaj żadnych perspektyw po tym kierunku. Także jednym z największych przeszkód była ogromna tęsknota za rodziną oraz krajem. Mój wyjazd nastąpił w wakacje. Miałam już załatwioną pierwszą pracę oraz mieszkanie.

Musiałam tylko wsiąść w samolot i przylecieć do Londynu. To była chwila, której nigdy się nie zapomina. Opuszczenie swojej ojczyzny było dla mnie jedną z najbardziej przykrych chwil.