Cechy dobrego DJa

Nie ma dobrej zabawy, bez dobrej muzyki. W obecnych czasach coraz częściej ta ostatnia kojarzy się nam z osobą DJa, który dba o odpowiedni dobór podkładu muzycznego do konkretnych okoliczności, ale również do wieku osób, które będą bawiły się podczas danego wydarzenia. DJ kojarzy się nam z osobą, która pracuje w klubach, ale obecnie nie jest to jedyne miejsce, gdzie go spotkamy.

Gdzie spotkamy DJa?

dobry DJMiejscem pracy DJa w ostatnim czasie jest wiele różnorodnych imprez, które wymagają odpowiedniej oprawy muzycznej. Dobry DJ przyda się na imprezach prywatnych, jak i wydarzeniach publicznych, kierowanych do szerszej publiczności. Coraz częściej decydujemy się na wynajęcie DJa na nasze wesele, by zagwarantował nam i naszym bliskim zabawę przy dobrej muzyce, bez konieczności większego ograniczenia repertuarowego. To DJ odpowiada też, np. za obsługę imprez sportowych, które również potrzebują oprawy muzycznej, która będzie wzmacniała emocje i podgrzewała atmosferę. Oczywiście, aby DJ był zapraszany na tego typu wydarzenia, musi mieć odpowiednie zaplecze techniczne, ale również właściwe doświadczenie. Niewiele osób zdecyduje się zaprosić na swoje wesele osoby, która nigdy wcześniej nie obsługiwała większej imprezy, której efektów pracy nie możemy sprawdzić – czy to na żywo, czy też w internecie. Z tego też względu dobry DJ, to taki DJ, który cechuje się doświadczeniem i umiejętnością dopasowania odpowiedniego repertuaru piosenek do struktury wiekowej publiczności.

Trzeba pamiętać, że DJ nie pracuje tylko z muzyką, którą odtwarza z różnego typu nośników. Przede wszystkim DJ musi zwracać uwagę na swoją publiczność i jej reakcje na muzykę, którą wykorzystuje w swoim repertuarze. DJ ma zapewnić dobrą zabawę, a ta jest możliwa tylko wtedy, gdy podkład muzyczny odpowiada publiczności i zachęca ją do ruszania się w jej rytm.