Budownictwo halowe z płyt warstwowych

Popularność płyt warstwowych wzrosła wraz z uświadomieniem sobie przez projektantów ich wyjątkowej przydatności do budowy lekkich hal. Płyty warstwowe to bardzo proste panele złożone zaledwie z dwóch podstawowych komponentów jakim są blachy i materiały izolacyjne. Fenomen ich właściwości wynika z doskonałego zestawienia tych elementów. Płyty warstwowe to doskonały materiał konstrukcyjny i izolacyjny.

Zalety konstrukcji z płyt warstwowych

fachowa budowa hali z płyt warstwowychPłyty warstwowe to główny element konstrukcyjny współczesnych hal magazynowych, przemysłowych, warsztatowych, sportowych, obiektów handlowych i inwentarskich. Modułowe elementy budowlane z płyt warstwowych produkowane są w różnych wersjach. Producenci oferują płyty ścienne zewnętrzne, wewnętrzne, dachowe, do dociepleń elewacji oraz sufitowe. Jest to materiał wymagający umiejętnego łączenia aby uniknąć nieszczelności w postaci mostków termicznych. W Polsce liczba firm, których wiodącą działalnością jest fachowa budowa hali z płyt warstwowych jest znaczna. Co najważniejsze firmy te mogą się poszczycić wieloma realizacjami. Wybór odpowiedniej firmy do budowy hali z płyt warstwowych ma kluczowe znaczenie dla powodzenia inwestycji. Istnieją firmy, które oferują kompleksowe usługi zajmujące się wykonaniem projektu, analizą i zakupem gruntu, sporządzaniem umów i dokumentacji oraz realizacją budowy jako główny wykonawca. Powierzenie inwestycji firmie, która projektuje i wykonuje konstrukcję hali ma ogromne znaczenie gdyż bazując na praktycznym doświadczeniu projekt nie będzie zawierał wad i „niespodzianek”. Trzeba pamiętać, że płyty warstwowe to zupełnie inny materiał budowlany od tych używanych w tradycyjnych technologiach więc ekipy wznoszące budynki z płyt warstwowych muszą posiadać doświadczenie w tej materii.

Podstawowe zalety hal wykonywanych techniką modułowa z płyt warstwowych jest ich lekka konstrukcja. Daje to możliwość usytuowania obiektu na gruncie gdzie nie można budować technikami tradycyjnymi. Poza tym płyty warstwowe bardzo dobrze łączą się z innymi technologiami budowlanymi. Konstrukcje są trwałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych. Użycie tego materiału zapewnia szybkie postępy we wznoszeniu konstrukcji.