Biokominek, czyli kominek bez sadzy, dymu i popiołu

Nie tak dawno temu kominki mogły być instalowane tylko w domach, które miały dostęp do sprawnych i drożnych przewodów kominowych. Do sprzedaży zostały wprowadzone biokominki, czyli nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że marzenie o kominku może zrealizować naprawdę każdy – również mieszkańcy bloków.

Biokominek jako dekoracja wnętrza i dodatkowe źródło ciepła

nowoczesne biokominki wisząceKażde pomieszczenie, które posiada podstawowy system wentylacji, może posiadać kominek. Biokominki nie wydzielają żadnego dymu i właśnie dlatego warto z nich korzystać. W przypadku korzystania z biokominków nie powstaje też sadza, co jest kolejnym plusem. Zaletą biokominków jest wspomniana już wcześniej możliwość instalacji w każdym wnętrzu. Sama instalacja nie jest skomplikowana i nie zabiera dużo czasu. Takie nowoczesne biokominki wiszące to bardzo dobry sposób na udekorowanie wnętrza. Dostępnych jest wiele modeli biokominków – mają one różne formy, kolory. Kominek można bez problemu dopasować do stylu wnętrza. Biokominek jest lekki, a co najważniejsze – mobilny, więc można przestawiać go z miejsca na miejsce. W biokominku można nawet ustawić naczynie z olejkiem eterycznym. Jest to dobry sposób na zastosowanie w domu czy mieszkaniu aromaterapii. Dzięki biokominkom poprawia się wilgotność powietrza. Biopaliwo spala się, w wyniku czego powstaje para wodna, a ta podnosi wilgotność w pomieszczeniu.

Oprócz tego biokominek jest oczywiście dodatkowym źródłem ciepła, które zapewnia niepowtarzalny klimat w długie, zimowe wieczory. Zaletą biopaliwa jest to, że spala się, nie pozostawiając żadnego zapachu ani dymu, dlatego biokominek się nie brudzi. Dym nie brudzi mebli i ścian. Czyszczenie osłon biokominków jest bardzo łatwe, bo się zabrudzone sadzą. W przypadku biokominków nie jest potrzebne miejsce na drewno czy brykiet. Biokominki można instalować też na zewnątrz budynków.