Bezpieczny dom podczas wakacyjnych wyjazdów

pompa cieplna powietrze woda

Nie długo zaczną się wakacje, wspaniały czas wypadów nad jezioro. Słońce mocno świecie, dzieci mają wolne, mamy bierzemy urlop. Czy może być lepsze rozwiązanie? To naprawdę fantastyczne, że w końcu będziemy mogli odpocząć, ale zaraz jest jeszcze jedna ważna kwestia, czyli nasz dom. Skoro wyjeżdżamy trzeba komuś zostawić klucze. Ale komu?

A co z pompą cieplną?

pompa cieplna powietrze wodaMamie, która mieszka 50 kilometrów stąd, może koleżance, ale nie ona tez jedzie na urlop. Może sąsiadowi? Nie znam go zbyt dobrze. W takiej sytuacji zastanawiamy się, co robić, bo nie dość, że mamy rośliny, które trzeba podlewać, to jeszcze dom będzie pusty przez kilka tygodni. Na rośliny jest sposób. Zanieśmy do sąsiada, bo w tym możemy mu zaufać lub kupmy specjalne polewaczki na wypadek wyjazdu, ale klucze? Co zrobić z kluczami? Jak mieć pewność, że nikt się nie włamie. Przecież tyle słyszy się o wakacyjnych włamywaczach. Czekają, aż ty wyjedziesz. Robią rekonesans i włamują się, gdy nikogo nie ma w domu. Jak sobie radzić w takiej sytuacji. Na pewno nie jest to najprostsze rozwiązanie, ale z drugiej strony przecież są sprawdzone metody, jak pompy ciepła powietrze woda. Na pewno nie jest to super tanie rozwiązanie i nie każdego stać, na pewno nie jest tak, że każdy może założyć alarm, ale przecież nie jest to rzecz nieosiągalna, a na pewno bardzo skuteczna. Jeśli założymy alarm, będziemy mieć pewność, że nasz dom będzie bezpieczny podczas wyjazdu. Nawet najkrótszy sygnał powiadomi firmę ochroniarską, że coś się dzieje. Najlepiej zamontować taki alarm, który blokuje wszystkie okna i drzwi. Będziemy mieć pewność, że złodziej nie ucieknie. Co więcej, w momencie wyjazdu możemy zgłosić firmie, że nas nie będzie i trzeba zwrócić uwagę na dom. Żadna firma nie naśle na nas złodziei w takiej sytuacji, bo w innym wypadku straciliby wszystkich klientów.

Pamiętamy, że załam opinia ciągnie się za ludźmi do samego końce, a więc żadna firma nie narazi się na takie straty. Dzięki takiemu rozwiązaniu poczujemy się bezpiecznie, gdy będziemy w domu, jak również w momencie, gdy wybierzemy się na urlop. Dom nie będzie zaprzątał nam głowy.