Bardzo piękne zdjęcia

fotograf ślubny

Fotografia jest to zbiór wielu różnych technik, których celem jest zarejestrowanie obrazu za pomocą światła. Najprostszy podział fotografii obejmuje jej klasyfikację na fotografię artystyczną i użytkową. Fotografie artystyczne to zdjęcia których celem jest ich podziwianie. Takie fotografie można oglądać na różnych wystawach fotograficznych, w albumach lub specjalnych stronach internetowych jak na przykład na foto-kaminski.pl.

fotograf ślubnyKolejnym rodzajem fotografii artystycznej są sesje okolicznościowe. Obejmują one sesje studyjne i plenerowe. Fotografia ślubna w plenerze lub kościele czy w sali, zdjęcia ze studniówki również należą do fotografii artystycznej. Na pewno trudno fotografom wyłonić z imprezy jakiś artyzm, ale osoby zajmujące się fotografowaniem robią wszystko by zdjęcia były najlepszej jakości i bardzo wyostrzone. Popularne są fotografie nietypowo skadrowane, zdjęcia w sepii czy nastrojowe fotografie czarno-białe. Wiele fotografii ślubnych występuję w kolorach czarno-białych pokazując to co najważniejsze czyli detale stroju Pary Młodej.
Do fotografii artystycznych zalicza się także portrety, zdjęcia rodzinne oraz inne fotografie, wykonywane na zamówienie. Natomiast fotografia użytkowa to zdjęcia z reklam, rzeczy promowanych i konkretnych. Takie zdjęcia pokazują zalety danego przedmiotu oraz wiarygodność. Do fotografii użytkowej można zaliczyć również zdjęcia reportażowe, mające na celu udokumentowanie zdarzenia, o jakim jest mowa. Z jednej strony reportaż czy zdjęcie produktu ma na celu przede wszystkim dostarczać informacji, na tym polega jego rola użytkowa. Z drugiej strony jest zadaniem zdjęcia jest wyróżnienie go, zareklamowanie wydarzenia lub przedmiotu. Może to być troszkę skomplikowane dla laika nie znającego się na zdjęciach. Ale wielu fotografów gustuje i specjalizuje się tylko w fotografii artystycznej lub tylko w użytkowej.

Dlatego jeżeli nie znamy się za bardzo na zdjęciach, a chcemy je mieć, to pójdźmy do fachowca i wytłumaczmy o co nam dokładnie chodzi. Wtedy będziemy mieli pewność że zdjęcia będą idealne i jedyne w swoim rodzaju.