Balustrady i ich wykonanie

balustrady

Czy ktoś z nas nie widział balustrad. Są one wszędzie rozmieszczone. Na przystankach czy nawet w tramwaju. W autobusie podmiejskim oraz przy stawach w parku. Takie balustrady mają nas chronić osoby przed jakimś nieszczęściem, dlatego muszą być odpowiednio obrobione oraz wykonane.

 

Trwałe konstrukcje na lata – balustrady

balustradyBalustrada na przykład przy zboczach musi mieć bardzo trwała konstrukcję aby na przykład samochód, który będzie jechał z nadmierną prędkością i wypadnie z zakrętu czy to drogi mógł się o nią odbić lub też na niej zatrzymać. Jak wiemy często powyginane, ale nie przerwane barierki możemy zobaczyć czy to na autostradach czy też w górach. Tam zdecydowanie barierki muszą być wykonane z solidnego materiału. Balustrady w autobusach i tramwajach muszą być umiejętnie powyginane gdyż to ludzie będą z nich korzystać. Takie balustrady muszą być wykonane z odpowiednich grubością rurek. Takie rurki muszą też spełniać odpowiednie wymagania. Balustrady muszą być również odpowiednio zamontowane żeby nie stwarzały zagrożenia dla ludzi. Balustrady muszą również być tak wykonane aby małe dzieci nie zrobiły sobie krzywdy. Balustrady muszą być wykonane z bardzo trwałego tworzywa oraz rurek odpowiedniej grubości. Balustrady muszą być też odpowiednio obrobione aby nie rdzewiały oraz aby nie niszczyły się tak szybko. Jak wiemy mentalność ludzka sama je zniszczy ponieważ ludzie nie lubią jak jest coś nowego. Balustrady powinny też mieć odpowiednią wysokość gdyż małe dzieci mogły by na nią wejść lub też młode osoby, które na przykład dla zabawy założyły się, że wejdą na balustradę. Balustrady muszą być w taki sposób wykonane aby osoby trzecie ich nie odkręciły lub też powyginały. Jak wiemy osoby, które lubią zbierać złom mogą sobie przywłaszczyć nie swoją własność. Oczywiście aby balustrady służyły przez wiele lat najlepiej aby miały odpowiednie słupki do przymocowania do podłoża.

Najlepiej aby wyły wylane ławy, do których będziemy mogli przykręcić słupki balustradowe. Oczywiście aby barierki były bezpieczne możemy również do nich wykorzystać zaślepki.