Balony na zabawach dziecięcych

Jest wiele zabaw, które dzieci uwielbiają. Muszą być one różnorodne, wesołe, takie żeby maluchy mogły się trochę poruszać. Dzieci mają dużo energii, którą należy spożytkować, jednak przydają się także bardziej statyczne zabawy, kiedy grupa będzie już zmęczona. W wielu zabawach można wykorzystać balony.

Balony do modelowania – jakie mogą być?

balony do modelowaniaPopularna zabawa to podrzucanie balonu tak by nie spadł. Kto nie odbije balony ten wypada z gry. Gra może odbywa się w kółeczku, czy w linii, gdzie każdy podaje do następnej osoby w linii. Istnieją również balony do modelowania. Tutaj najczęściej zajmują się nimi dorośli, jednak dzieci mogą pomagać. Mogą wybrać co będzie stworzone z balonów, jaki będą mieć kolor, czy jakie dodatki można użyć np. kolorowe wstążeczki. Potem takie balony można pomalować pisakami. Dzięki temu będą bardziej atrakcyjne, a maluchy będą miały kolejną zabawę. Balony służą także do dekoracji pomieszczenia. Można je wieszać pojedynczo lub zbijać w grupy. Z balonów można zrobić także przejścia w stylu łukowym. Kolorowe balony na pewno się spodobają każdemu dziecku, a przy tym to bardzo efektowna i tania dekoracja pomieszczenia. Kolejną zabawą z balonami jest ich dekorowanie. Zwykły okrągły balon można pomalować, przykleić na nim naklejki czy wycinki z papieru samoprzylepnego.

Przy pomocy taśmy można mu dodać sznureczki, włosy z krepy lub serpentyn, a na klej przykleić guziki czy pomponiki. Taki balon będzie wtedy przypominał czyjś twarz, pyszczek zwierzaka, czy roślinkę.

Więcej: balony do modelowania