ABS w produkcji walizek – zalety

Każdy miłośnik podróżowania wie jak ważna jest odpowiednia walizka. Może ona być elementem, na który nawet nie zwrócimy uwagi podczas przemieszczania się bądź stanowić kulę u nogi. Wybierając walizkę musimy więc wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się materiałom wykorzystanych do produkcji tego właśnie elementu wyposażenia każdego podróżnika. 

Zalety walizek z ABS

niedroga walizka z absDo produkcji walizek wykorzystywane są najczęściej dwa materiały. Są nimi poliwęglan oraz ABS. Ten pierwszy cechuje się wysoką wytrzymałością na uderzenia, pęknięcia czy zgniecenia, co okazuje się niezwykle ważne podczas podróży. Jednak to właśnie ABS zyskuje na rosnącej popularności. Dlaczego? Przepisy wprowadzone przez większość linii lotniczych narzucają nam nowe wytyczne dotyczące bagaży podręcznych. To właśnie w ich przypadku ABS sprawdza się najlepiej. Nie jest on bowiem tak bardzo wytrzymały na pęknięcia jak poliwęglan, choć niewątpliwie ma także swoje liczne zalety. Przede wszystkim bagaż, który powstał z tego właśnie materiału jest znacznie tańszy. Jeśli interesują Cię niedroga walizka z abs będzie strzałem w dziesiątkę. Oprócz niskiej ceny warto również wspomnieć o szerokiej dostępności. Walizki z ABS występują w różnych kolorach, wzorach i wielkościach. Materiał, który został wykorzystany do produkcji zapewnia im wysoki poziom twardości. Nie są one jednak w najmniejszym stopniu elastyczne, co dla wielu jest ogromną zaletą. 

Wybór walizki powinien być uzależniony od wielu czynników. Składają się na niego między innymi częstotliwość podróży, rodzaj przewożonych przedmiotów, obecność przesiadek podczas podróży czy umiejscowienie na czas lotu. Warto dopasować walizkę w taki sposób, aby poczuć jak największy komfort podczas podróżowania.